Jak to všechno začalo

Ze základní školy na pódium

V květnu 1984 byla skupina založena několika nadšenci ze školních lavic na ZŠ Ludovíta Štúra v Ostravě - Porubě.

Mezi zakládajícími členy byli tehdy Petr Kuneš a Jaromír Opiela, kteří se časem stanou pomyslným jádrem kapely. Dalšími členy byli posléze David Szalay a Lubomír Kanyza.

V roce 1988 se v sestavě poprvé objevuje Roman Kříbek. Svým příchodem umožňuje Jarkovi přesedlat z basy na vytouženou kytaru a současně tím spouští lavinu personálních a hudebních změn v dosavadním vývoji skupiny. Po příchodu dalšího kytaristy Jarka Pirkla skupina potom kompletuje první kolekci opravdu zběsilých skladeb, nazvanou "OSLAVY ZLA".

Píše se rok 1989 a v České republice je obrovský hlad po metalových kapelách. Návštěvnost koncerů je vysoká, na kdejakou akci se lidé sjíždějí i z větších vzdáleností, desky i demokazety se prodávají prakticky bez reklamy a ve velkém.

V září roku ´89 se skupina náhodně setkává na společném koncertě v Ostravě s jihomoravskou smečkou TERMINATOR. Ti jsou vystoupením kapely DENET nadšeni a nabízejí svou pomoc při zajišťování dalších koncertů.

DENET na jejich pozvání přijíždí v únoru 1990 do Bzence na festival Attack of fire, po kterém následuje smršť koncertů po celé ČR.

Kapela zažívá explozivní nárůst popularity, ale přitom prochází i vnitřní krizí. Z kapely sám odchází kytarista Jarek Pirkl a po neuvěřitelně zpackaném vystoupení v Polsku i basák Roman Kříbek, který zakládá projekt CRUX.

Petr Šrámek přichází místo kytaristy a Jarek Opiela se ujímá kromě druhé kytary i mikrofonu.

S příchodem Radka Hložánka (basová kytara), natáčí DENET v roce 1992 demo s názvem "KREV".

Po další změně na postu baskytaristy, kdy se v kapele objevil Baron z Mohelnické formace APOSTASY, nahrává DENET v září 1993 své první a zatím jediné CD - "TERRESTRIAL DYING". Následují další koncerty, ale v roce 1994 sestavu opouští zakládající člen - bubeník Petr Kuneš. Toho sice nahrazuje Pavel Stejskal s nímž DENET natáčí krátké demo "SATORI", ale ke vzniku dalšího repertoáru už nedojde. Jarek Opiela odjíždí do zahraničí za prací a DENET jako kapela přestává existovat.

V roce 2000 natáčí Denet tří skladbové demo s názvem About It v sestavě: David Ševčík -bicí nástroje, Roman Papánek - basa, Jaromír Opiela - Kytara, zpěv a Petr Šrámek tentokrát jako host na kytaru a klávesy. Zmiňované demo ovšem nenašlo vydavatele a tak je k dispozici pouze na internetových stránkách spolu s dalšími nahrávkami zde: https://kapeladenet.sweb.cz/Média.htm

V dubnu 2005 se dává na krátkou dobu znovu dohromady v podstatě nejstarší sestava: Kuneš - Opiela - Kříbek. A zdá se, že mají chuť udělat pořádný kravál, ovšem dlouho to nevydrží. V září 2005 ještě vystoupili před německými GRAVE DIGGER v Pardubicích. Pak až v roce 2007 kde na basu hrál opět Baron a na druhou kytaru zaskakoval Petr Háček, který se velkou měrou podílel na textech desky Terrestrial Dying. Tyto poslední dva koncerty se uskutečnily v klubech "Chlív" a "Underground aréna" v Ostravě. Ovšem dál zase nic. Podobná situace jako v roce 2005. 

Od této doby funguje kapela paraelně ve dvou sestavách až do roku 2017. Jedna v duchu Thrash Metalu a ta druhá se zakládajícími členy v klidnějším hávu. Od roku 2018 už potom aktivně působí pouze zakládající jádro Petr a Jaromír. K nim se v lednu připojuje Radim Mára Marek na basovou kytaru.


Členové

Jaromír
Petr
Radim
© 2018 Denet
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky